Proč je podnikatelský plán důležitý

Sestavit podnikatelský plán je důležité zejména pro samotné podnikatele. Ten si může ujasnit, zda-li je jeho myšlenky (nápady) jsou realizovatelné a zda nevynechal žádné aspekty, které v sobě nese problematika podnikání. Výhodou může být srovnání s realitou, situací na trhu a konkurencí.

Podnikatelský plán nemusí však být vždy určen pouze pro samotného podnikatele. Může být také určen subjektům z vnějšího prostředí. Je to jeden z klíčových dokumentů při získávání kapitálu. Pokud budete žádat v bance o poskytnutí finančních zdrojů pro zahájení podnikaní, banku bude určitě zajímat váš vypracovaný podnikatelský záměr s výhledem do budoucna a zda budete schopni splácet úroky a splátky. Váš podnikatelský plán bude také stěžejním dokumentem pro případného investora, který bude mít zájem investovat do vašeho nápadu a myšlenek nebo pokud budete žádat o vstup do podnikatelského inkubátoru. Je také velmi důležité podle sestaveného podnikatelského plánu postupovat a dále jej pravidelně vyhodnocovat a aktualizovat.

TIP: Podnikatelský plán se nesmí stát mrtvým dokumentem ležícím někde v zásuvce stolu.

Zlínksý krajInovační infrastruktura Zlínského krajeNejlepší podnikatelský záměr: Můj první milion
KONTAKTY
  • Tel: +420 734 443 879
  • email: vanek@ticzlin.cz
  • Adresa: Vavrečkova 5262
    760 01 Zlín
© Copyright 2018. Všechna práva vyhrazena Technologické inovační centrum s.r.o.                                                                                                           Vytvořil: www.gthink.cz
Vavrečkova 5262,760 01 Zlín