PODNIKATELSKÝ PLÁN

Podnikatelský plán by měl dávat ucelený obraz o všech aspektech podnikání a smyslu založení firmy. Zájemce o podnikání by měl rozpracovat jednotlivé dílčí části podnikatelského plánu jako stručné informace o projektu, historie firmy/podnikatele, rozbor trhu a marketingová strategie, údaje o managementu, řízení firmy, zaměstnancích, cíle projektu a výhled do budoucnosti, prostorové zajištění, financování projektu, slabé a silné stránky. Podnikatelský plán by měl přesně definovat v jaké fázi se myšlenka/podnik nachází a jaké peníze (a kolik) potřebuje.

Podnikatelský plán je pro podnikatele jedním z klíčových dokumentů, něco jako jízdní řád. Zpracovat podnikatelský plán není až tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Můžete si myslet, že myšlenky, které máte v hlavě, jsou jasné a srovnané, ale v okamžiku, kdy je začnete dávat na papír, tak zjistíte spoustu nedostatků, nad kterými se budete muset ještě zamyslet Jinými slovy, podnikatelský plán je dokument, který vám bude podávat veškeré informace o vašem podnikaní popřípadě se kterým oslovíte finanční sektor v případě, že budete chtít zaujmout investora či si půjčit od banky za účelem rozvoje vaší podnikatelské myšlenky.

Podnikatelský plán


Zlínksý krajInovační infrastruktura Zlínského krajeNejlepší podnikatelský záměr: Můj první milion
KONTAKTY
  • Tel: +420 734 443 879
  • email: vanek@ticzlin.cz
  • Adresa: Vavrečkova 5262
    760 01 Zlín
© Copyright 2018. Všechna práva vyhrazena Technologické inovační centrum s.r.o.                                                                                                           Vytvořil: www.gthink.cz
Vavrečkova 5262,760 01 Zlín