Podnikatelský inkubátor

Někdo chápe podnikatelské inkubátory jako kanceláře, někdo jako budovy. Podnikatelské inkubátory představují především prostředí, ve kterém mohou začínající podnikatelé a společnosti odstartovat a rozvíjet svůj podnikatelský plán / projekt. Smyslem podnikatelských inkubátorů je podporovat životaschopné podnikatelské projekty a to pouze po určitou dobu, zpravidla se jedná o tři roky. Ve vybraných oborech se může jednat i o delší období. Podnikatelské inkubátory svým klientům nabízejí:

  • Prostory pro podnikání – kancelářské, poloprovozní, někdy i laboratorní prostory, a to zpravidla za nižší než komerční nájem.
  • Technické a administrativní služby – ostraha, úklid, údržba, internet, služby recepce, zapůjčení nábytku, možnost umístit sídlo společnosti, krátkodobý pronájem jednacích místností apod. Smyslem je, aby se klient inkubátoru mohl soustředit plně na realizaci svého podnikatelského plánu, ostatní záležitosti pomáhá řešit provozovatel podnikatelského inkubátoru.
  • Poradenství - při zpracování podnikatelského plánu a jeho aktualizaci, rozvoj společnosti, ekonomické a účetní poradenství, právní poradenství a ochrana duševního vlastnictví.
  • Finance – zprostředkování kontaktu na investora včetně přípravy pro jednání a prezentace před investorem. Příprava pro jednání žádosti o úvěr v bance.
  • Možnost zúčastnit se školení a workshopů k sebevzdělávání nebo networkingových akcí. Podnikatelské inkubátoru obvykle také propagují své klienty svými komunikačními kanály.

Další výhodou členství v podnikatelském inkubátoru je přítomnost v tzv. kreativním prostředí. Sdílíte budovu a společné prostory s dalšími start-up společnostmi, s lidmi s podobnou mentalitou orientovanou na podnikání a elánem. To nahrává vzniku neformálních vazeb a možné spolupráci. Nabídka služeb jednotlivých podnikatelských inkubátorů se může samozřejmě lišit. Doporučujeme přesto prověřit aktuální informace u konkrétního provozovatele. Podnikatelské inkubátory ve Zlínském kraji.

Zlínksý krajInovační infrastruktura Zlínského krajeNejlepší podnikatelský záměr: Můj první milion
KONTAKTY
  • Tel: +420 734 443 879
  • email: vanek@ticzlin.cz
  • Adresa: Vavrečkova 5262
    760 01 Zlín
© Copyright 2018. Všechna práva vyhrazena Technologické inovační centrum s.r.o.                                                                                                           Vytvořil: www.gthink.cz
Vavrečkova 5262,760 01 Zlín