Bankovní úvěry

Ve většině bank po vás, jako po podnikateli, budou chtít prokázat jednoletou až tříletou historií se zajištěním. Nákladem úvěru je úrok stanovený individuálně v závislosti na bonitě podnikatele a kvalitě zajištění. Banku bude především zajímat, zda má váš podnik schopnost splácet úvěr i s úroky. Bankovní pracovníci po vás budou k žádosti o úvěr vyžadovat dokumenty, jako jsou daňové přiznání, rozpočty předpokládaných peněžních toků, účetní výkazy a podnikatelský plán. Ke zvýšení úspěchu o přijetí bankovního úvěru je vhodné mít alespoň dva roky ziskové. Jednotlivé banky mají různá kritéria pro poskytování půjček a nekladou vždy stejnou váhu na jednotlivá kritéria, jako jsou ziskovost, záruka, kvalita podnikatelského plánu, osobní dojem atd. Proto by se podnikatel žádající o úvěr neměl nechat odradit, pokud u některé banky jeho žádost zamítnou, a měl by zkusit zažádat o úvěr u jiné banky.

TIP: Nejsnazší je se obrátit s žádostí o úvěr na banku, kde má společnost veden účet. Ale vyplatí se získat i nabídky od konkurenčních bank a jiných ústavů.

 

Zvýhodněné úvěry a záruky  Start a Záruka – ČMZRB

Českomoravská záruční a rozvojová banka poskytuje zvýhodněné úvěry a záruky v programech Start a Záruka, které jsou určeny pro začínající podnikatele. Programy nejsou však vyhlášeny trvale. Proto je pro zájemce důležité sledovat, zda jsou aktuální na www.cmzrb.cz.

Cílem programu Záruka je pomocí zvýhodněných záruk umožnit začínajícím drobným podnikatelům, malým a středním podnikům přístup k bankovním úvěrům na financování investičních a provozních potřeb.

Zlínksý krajInovační infrastruktura Zlínského krajeNejlepší podnikatelský záměr: Můj první milion
KONTAKTY
  • Tel: +420 734 443 879
  • email: vanek@ticzlin.cz
  • Adresa: Vavrečkova 5262
    760 01 Zlín
© Copyright 2018. Všechna práva vyhrazena Technologické inovační centrum s.r.o.                                                                                                           Vytvořil: www.gthink.cz
Vavrečkova 5262,760 01 Zlín