V létě nakupujeme méně často 

Okurková sezóna dostala svůj název logicky na základě období dozrávání této šťavnaté zeleniny, ale v našich myslích se spíše spojuje s obdobím obrovského horka, kdy se jakoby zastavil život jak v médiích, tak ve společnosti. Všichni se snažíme z práce dostat co nejdříve domů do chladného bytu, a když tolik štěstí nemáme, tak aspoň někam ke zdroji vody, v němž se můžeme nádherně zchladit.

V tomto období se vyhýbáme všem fyzickým úkonům, které nepokládáme za bytostně důležité a mezi něž patří i nakupování.  Tento jev si uvědomují i obchodníci, a proto nás často lákají na letní výprodeje, které mohou mít v některých lepších případech i celkem slušný úspěch, když dostatečně vysoké slevy překonají i přirozený pud sebezáchovy. A pokud jsou tyto prodejny vybaveny i klimatizací, tak nás nikdo nemusí dvakrát přemlouvat na menší nákupní vycházky. Co se však stane, když vybavení obchodů není dostatečné a ani samotná akce nesplní naše očekávání? V praxi nic tak hrozného, jen si propříště třikrát rozmyslíme, jestli se nám vyplatí v takové prodejně vůbec nakupovat.

Teď si však představte, že podobná situace nenastane v obchodě s oblečením, ale v potravinách, v nichž přestane fungovat klimatizace. Není jednoduché si tento scénář představit, protože ve většině obchodů je právě ze zdravotních důvodů udržována stále konstantní teplota, aby se potraviny nekazily rychleji, než jak mají ve zvyku, ale v menších prodejnách se stále ještě během letních dní můžeme setkat s obrazem, kdy máme před sebou regály plné napůl rozteklých čokolád a přezrálého ovoce. V takovém případě není třeba panikařit. Stačí se podezřele vypadajícím produktům vyhnout a utíkat zpět domů nebo k vodě.  Proto si raději při nutných letních nákupech rozmyslete, kam a co půjdete kupovat, a věnujte se raději zábavnějším a energeticky méně náročným úkonům jako opalování nebo čtení. Přejeme vám co možná nejpříjemnější prožití následujících měsíců též známých jako léto.

Medcom

Zlínksý krajInovační infrastruktura Zlínského krajeNejlepší podnikatelský záměr: Můj první milion
KONTAKTY
  • Tel: +420 734 443 879
  • email: vanek@ticzlin.cz
  • Adresa: Vavrečkova 5262
    760 01 Zlín
© Copyright 2018. Všechna práva vyhrazena Technologické inovační centrum s.r.o.                                                                                                           Vytvořil: www.gthink.cz
Vavrečkova 5262,760 01 Zlín