O titul Nejlepší podnikatelský záměr bojuje více než pět desítek projektů

Celkem 51 projektů bude usilovat o úspěch v již sedmém ročníků soutěže Nejlepší podnikatelský záměr. Akci tradičně vyhlašuje Technologické inovační centrum s.r.o. ve spolupráci se Zlínským krajem a dalšími partnery. Na nejlepší čekají ceny v hodnotě 430 000 korun.

Soutěž Nejlepší podnikatelský záměr

Soutěžící měli možnost předkládat své záměry do konce ledna. Největší zájem byl o společnou kategorii pro studenty vysokých škol a veřejnost. V tomto případě pořadatelům dorazilo 34 přihlášek. Dalších 17 projektů pak spadá do kategorie určené pro studenty středních škol. Vzhledem k tomu, že na některých projektech pracuje společně více lidí, je celkový počet soutěžících v letošním roce 79. Výsledky budou oznámeny na konci dubna.

Jak se bude hodnotit?

Jednotlivými záměry se nyní budou zabývat hodnotitelé z řad odborníků. „Tak jako v předešlém ročníku usednou do hodnotící komise zástupci partnerů, investorů a organizátora soutěže. Soutěžící si tak mohou vyzkoušet prezentaci svého záměru před odbornou porotou a také získat zpětnou vazbu ke svým soutěžním nápadům a projektům,“ uvedla ředitelka Technologického inovačního centra Daniela Sobieská.

Pro soutěžící v kategorii vysoké školy a veřejnost bude důležitý 18. únor, kdy se koná první kolo. Právě v něm totiž budou prezentovat své záměry před hodnotitelskou komisí (hodnocení formou elevator pitch). Ta vybere nejzajímavější záměry, které postoupí do druhého kola hodnocení a nově také do akceleračního programu. „V rámci akceleračního programu budou mít soutěžící k dispozici nově otevřené co-workingové centrum k rozvoji svých podnikatelských záměrů. Připraveny jsou speciální workshopy a konzultace přímo se zástupci partnerů soutěže, podnikatelů a investorů. Workshopy budou zaměřeny například na marketing a komunikační strategie, rozvoj a monetizaci projektů, obchodní modely a podobně,“ dodala Daniela Sobieská. Druhé kolo hodnocení, při němž se projekty finalistů budou zabývat hodnotitelé za zavřenými dveřmi, se bude konat v dubnu.

U kategorie pro středoškoláky je postup jiný. Odborníci interně vyberou v únoru nejlepší projekty, které postoupí do druhého kola (10. březen). Teprve v něm budou soutěžící osobně prezentovat své záměry před hodnotitelskou komisí, která určí vítěze.

Na nejlepší soutěžící čekají ceny v hodnotě 430 000 Kč. Zajímavou cenou je například možnost získat prostory pro podnikání v podobě ročního bezplatného pronájmu kanceláře v centru Zlína v Podnikatelském inkubátoru Technologického inovačního centra. Tradičně bude také udělena cena pro nejaktivnější střední školu za podporu podnikatelského myšlení u studentů. Vyhlášení výsledků soutěže a předání cen nejlepším soutěžícím se uskuteční v na konci dubna 2014.

Doprovodné workshopy

Loni na podzim se konalo pásmo doprovodných workshopů s názvem „Začni podnikat, změň svou budoucnost“. Na sérii pěti akcí vystoupily osobnosti českého businessu jako Margareta Křížová (ředitelka podnikatelského poradenství CEAG), investor Michael Rostock (Poplar), Jiří Švirák (předseda představenstva BLUE 88), Petr Eliáš (předseda představenstva ISPECTUM) nebo Michal Berg, spoluzakladatel firmy eSports.cz.

Ti spolu s účastníky workshopů probírali jednotlivé podnikatelské příběhy, příklady dobré i špatné praxe. Součástí workshopů byly také prezentace start-up firem, které se v minulých ročnících účastnily soutěže Nejlepší podnikatelský záměr. Své zkušenosti představili například Lukáš Kouřil (iTech21) nebo Libor Minařík a Robert Pohuba, jejichž projekt Writesquare.com uspěl také v celonárodní soutěži o nejlepší studentský inovativní podnikatelský záměr.

Více informací o soutěži na www.mujprvnimilion.cz

Manažer soutěže
Bc. Daniel Vaněk
vanek@ticzlin.cz
tel.: 734 443 879

Partneři - soutěž Nejlepší podnikatelský záměr

Zlínksý krajInovační infrastruktura Zlínského krajeNejlepší podnikatelský záměr: Můj první milion
KONTAKTY
  • Tel: +420 734 443 879
  • email: vanek@ticzlin.cz
  • Adresa: Vavrečkova 5262
    760 01 Zlín
© Copyright 2018. Všechna práva vyhrazena Technologické inovační centrum s.r.o.                                                                                                           Vytvořil: www.gthink.cz
Vavrečkova 5262,760 01 Zlín